ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Ομάρ «ξέρανε» την Ισπανία!

Με πέναλτι που κέρδισε ο μπακ του Ολυμπιακού στο 92’ και το εκτέλεσε ο Κινγκ, η Νορβηγία απέσπασε πολύτιμη ισοπαλία 1-1 από τους «Φούριας Ρόχας»

Σπουδαία ισοπαλία 1-1 από την Ισπανία απέσπασε η μαχητική Νορβηγία του Ομάρ Ελαμπντελαουί

Παρότι η «Φούριας Ρόχα» ήταν αγκαλιά με τη νίκη, η οποία θα της εξασφάλιζε και τυπικά την πρόκριση, δέχτηκε την ισοφάριση από την Νορβηγία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1) χάρη σε πέναλτι που κέρδισε ο Ομάρ Ελαμπντελαουί και το εκτέλεσε ο Κινγκ στο 94′.

Κάπως έτσι, μετά την απρόσμενη ισοπαλία όπως ήρθε για τη Ισπανία στο φινάλε του ματς, χρειάζεται μία νίκη για να προκριθεί στα τελικά του Euro 2020, ενώ η Νορβηγία βρίσκεται στο -4 από την δεύτερη θέση και την Σουηδία και έχει ελπίδες για να την… κλέψει.