Oλυμπιακός-Αστέρας (κ15)

thumbnail_1577769Σ’ αγώνα της 8ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-15 που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο Προπονητικό Κέντρο Ρέντη ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 του Αστέρα Τρίπολης αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο.

Η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη πίεσε από την αρχή του αγώνα τον αντίπαλο της, έπαιζε συνεχώς στα καρέ του, και στο 15’ το σκορ ήταν 2-0 υπέρ της. Στο 11’ ο Τζόρβας βγάζει ωραία πάσα στον Τόλιο ο οποίος με σουτ μέσα στην περιοχή ανοίγει το σκορ (1-0). Τέσσερα λεπτά αργότερα (15’) ο Σουρλής μετά από ασταθή απόκρουση του Μανουσιάδη πιάνει ένα δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Στο 22’ ο Τζανετής με σουτ κάνει το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το 4-0 ήρθε στο 73’ πάλι από τον Τόλιο (σουτ).

Ο τεχνικός της ομάδας μας Νίκος Τοπολιάτης σημείωσε: «Μπράβο στα παιδιά για την εμφάνιση και τη νίκη. Παίξαμε κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο και δείξαμε πράγματα που δουλεύουμε καθημερινά. Θέλουμε ν’ αφιερώσουμε τη νίκη στον Άγγελο Μούκα ο οποίος είχε ένα σοβαρό τραυματισμό και θα μείνει για μεγάλο διάστημα εκτός δράσης. Του ευχόμαστε καλή επάνοδο. Είμαι ικανοποιημένος από την εμφάνιση και το σκορ αλλά θέλω σε κάθε ματς να είμαστε και καλύτεροι. Με σκληρή και σωστή δουλειά βελτιώνουμε τους παίκτες αλλά παίρνουμε και τ’ αποτελέσματα που θέλουμε».

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:  Καραργύρης, Τζόρβας (62’ Θεοδωρόπουλος), Κεραμίδας, Τιμολέων (70’ Αντωνόπουλος), Ασλανίδης, Γεωργακόπουλος, Αρσενίδης (46’ Καρακώστας), Παπαδόπουλος (67’ Γαβαλάς), Τζανετής (56’ Νικόλης), Σουρλής, Τόλιος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ:  Μανουσιάδης, Κυριακόπουλος (56’ Χατζηαθανασιάδης), Κανελόπουλος, Λελούδας, Δεληγιάννης, Λεχουρίτης, Πρέντζας (20’ Γιακουμής), Λιακόπουλος, Τσιγκούνης (67’ Σωτηρόπουλος), Μπέρκης (70’ Αλέμης), Τζήλος (56’ Δημητρακόπουλος).