«Ντόρτια» η Τότεναμ πριν τον Ολυμπιακό (video)

Σαρωτική η προσεχής ευρωπαϊκή αντίπαλος των «ερυθρόλευκων» διέσυρε την Κρίστακλ Πάλας με 4-0 κι έδειξε σε εξαιρετική φόρμας ενόψει της πρεμιέρας των ομίλων του Champions League

H ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο μπήκε … με φουλ επιθετικές διαθέσεις στο ματς κι ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 10΄με τον Σον.

Η Τότεναμ ζευγάρωσε τα τέρματά της στο 21’ όταν από την προσπάθεια του Οριέ από τα δεξιά και την κόντρα στον Φαν Άανχολτ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα

Δύο λεπτά μετά, οι πρωταγωνιστές των δύο γκολ συνεργάστηκαν, με τον Ιβοριανό να σερβίρει στον Κορεάτη που έπιασε μονοκόμματο σουτ με το αριστερό για το 3-0.

Το .πάρτι απο το ημίχρονο του πρώτου μέρους για την Τότεναμ ολοκλήρωσε ο  Λαμέλα στο 42 όταν δέχθηκε εξαιρειτκή κάθετη από τον Κέιν και με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-0

Tότεναμ: Γιορίς, Οριέ, Αντερβάιρελντ, Βερτόνγκεν, Ρόουζ (76′ Ντέιβις), Σισοκό, Γουίνκς (67′ Ντομπελέ), Λαμέλα, Σον, Έρικσεν, Κέιν (85′ Λούκας Μόουρα)

Κρίσταλ Πάλας: Γκουαίτα, Βαν Άανχολτν, Σακό, Κέιχιλ, Γουόρντ, Σλουπ, Μιλιβόγεβιτς, Κουγιατέ (76′ Μακάρθι), Τάουνσεντ (85′ Καμαράσκα), Ζαχά, Αγιού (71′ Μπεντέκε)