ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Nτόρτια για την Κ15

Εμφατική η Κ15 επικράτησε του Αρη,στη Θεσσαλονίκη με 4-2- και έκανε το δύο στα δύο .

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Τάσου Πάντου ο Χαράλαμπος Κωστούλας που πέτυχε δεύτερο συνεχόμενο χατ τρικ. Ο σέντερ φορ των «ερυθρόλευκων» έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα μας σκοράροντας στο 24’ και στο 30’ (ασίστ Ζουριδάκη) με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 34’ σε 1-2.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο 40λεπτο με τον Πλη να κάνει το 1-3 στο 47ο λεπτό μετά από πάσα του Δαρβίρα. Τα πάντα κρίθηκαν στο 71’ με τον Κωστούλα να κερδίζει και να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι για το 1-4 με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από τους παίκτες του Άρη πέντε λεπτά πριν το τέλος.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος (87’ Γκρόζος), Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης, Ζουριδάκης, Πλης (77’ Καρακώστας), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Οσάφι (77’ Φράγκος).