«Ντεμπούτο» για Ντουρμάζ

1479366

Ο διεθνής Σουηδός εξτρέμ του Ολυμπιακού πέρασε αλλαγή στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ιταλία.

Γράφει ο Κώστας Παλαιολόγος

Την παρθενική του εμφάνιση σε τελική φάση του Euro 2016 της Γαλλίας πραγματοποίησε ο Τζίμι Ντουρμάζ.<!-

Ο διεθνής Σουηδός εξτρέμ του Ολυμπαικού, ο οποίςο για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι δεν βρέθηκε στις αρχικές επιλογές του Έρικ Χάμρεν για τις ανάγκες της αναμέτρησης με την Ιταλία πέρασε αλλαγή στο 79ο λεπτό παίρνοντας τη θέση του Φόσμπεργκ

Μάλιστα, ο 27χρονος άσος του Θρύλου είχε πολύ καλή παρουσία και μόλις στο πρώτολεπτό της παρουσίας του ατον αγωνιστικό χώρο, λίγο έλειψε να σκοράρει , αφού το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Μπουφόν

Τελικά, όμως, η νίκη χαμογέλασε στην Ιταλία, η οποία έφτασε στο 1-0 χάρη σε γκολ του Έντερ στο 89’

Η Σουηδία βρίσκεται στην τρίτη θέση του ομίλου με ένα βαθμό και στην τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων θα αντιμετωπίσει το Βέλγιο.