ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκη με ανατροπή για τη Φενερ

7 η σερί νίκη στο Πρωτάθλημα για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στα προημιτελικά του Κόνφερενς Λιγκ, Φενέρ με το τελικό 1-2  απέναντι στην Καραγκουμρούκ να τη φέρνει προσωρινά  στην κορυφή της Τουρκικής Λιγκας.

Η Καραγκουμρούκ προηγήθηκε με τον Κέλες λίγο πρίν το τέλος του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Φενερ ήταν πιο ουσιαστική και κατάφερε να κάνει την ανατροπή. Πρώτα με το Τζέκο,στο 49, ύστερα απο ασίστ του Φρέντ για να ολοκληρωθεί η ανατροπή στο 57 με πέναλτι του Μπατσουαγί.

Με την Καραγκουμρουκ να τελειώνει το ματς με 9 παίκτες λόγω αποβολής των Μέντες(76)  και Εισερικ(96)

Φενέρ: Λιβάκοβιτς-Σάμουελ-Αζίζ(76 Μπεκάο)-Σογιουντσού-Καντιόγλου-Κρούνιτς(46 Μπατσουαγί)-Γιουκσεκ-Φρεντ(90 Ζάιτς)-Τάντιτς-Καχβετσί(90 Μουλντούρ)- Τζέκο(90 Ντουρσούν)