Δεν μπορώ να περιμένω!!!

Hταν ένα ματς δύο ταχυτήτων αυτό στο ΟΑΚΑ. Από τη μία ένας ανύπαρκτος Ολυμπιακός που στο πρώτο ημίχρονο και ειδικά στην β περίοδο υποτίμησε τον αντίπαλο του και έδωσε δικαιώματα και από την άλλη μία απόλυτα σοβαρή ομάδα έτοιμη να καταπιεί οποιονδήποτε αντίπαλο.

Δεν ξέρω τι είπε ο Μπαρτζώκας στα αποδυτήρια αλλά στο β ημίχρονο ήταν ο Ολυμπιακός που καμία αντίπαλος στην Ευρώπη δεν μπορεί να του σταθεί εμπόδιο. Πόσο μάλλον αυτός ο Παναθηναϊκός του υπερφίαλου και φλύαρου Ιωάννη  και του Βόβορα που μετά τις δηλώσεις του για τη διαιτησία παίζει να γκρεμίστηκαν καμιά 10αριά φούρνοι. Ετσι είναι κόουτς. Οταν έχεις μάθει στο 100-0 διαιτησία το 50-50 χαλάει στο στομάχι.

Από τη δική μας την πλευρά θέλω να βλέπω το Ντόρσει του 5λεπτου στην τρίτη περίοδο. Θα συνεχίσω να το λέω και ας είναι αντί-τουριστικός. Ο Τάιλερ είναι παικτάρα αλλά θα πρέπει να σταματήσει να είναι εγωιστής . Ναι , οκ, μόνος του το γύρισε το ματς σε πέντε λεπτά αλλά γιατί θα έπρεπε να δώσει δικαιώματα η ομάδα και να κάνει καρδιακό τον κόσμο της και να βγάλει έξω από τα ρούχα του τον Μπαρτζώκα.  Ενας Ντόρσει ομάδικός που θα πάρει το σκοράρισμα όταν πρέπει  είναι πολύ καλύτερος από ένα Ντόρσει που όταν παίρνει τη μπάλα θα σουτάρει για τρείς . Και βέβαια στο ΝΒΑ με τέτοια αγωνιστική συμπεριφορά δύσκολα θα κάνει κάτι.

Από την άλλη,ξέχωρα του Σλούκα, που είναι ένας πραγματικός ηγέτης, βλέπεις ότι όταν υπάρχει ισορροπία και οι παίκτες-εργαλεία δουλεύουν όπως πρέπει η ομάδα κάνει παπάδες εντός αγωνιστικού χώρου. Ουόκαπ,Παπανικολάου-Βεζένκοφ-Φαλ -Μάρτιν, εξαιρώ τον ΜακΚίσικ  που δεν έπαιξε πολύ.

ΥΓ: Προσωπικά οι δύο παίκτες που σέβομαι και εκτιμώ περισσότερο από τον Παναθηναϊκό είναι οι Νέντοβιτς και Παπαγιάννης. Ο Σέρβος είναι σπουδαία πάστα παίκτη  και ο δεύτερος είναι καψούρα μου απο τότε που έπαιζε στο Περιστέρι.Σοβαρός,χωρίς να κάνει μικρότητες και καραγκιοζιλίκια. Προσωπικά θα ήθελα να τον δω με την Ιερή ερυθρόλευκη.

ΥΓ2: Να σέβεστε λίγο περισσότερο τους δημοσιογράφους που δεν κρύβουν τι ομάδα είναι. Είναι πολύ πιο αληθινοί απο τους …δήθεν αντικειμενικούς.