ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΜΠΑΣΚΕΤΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Με Νίκη Λευκάδας στο Κύπελλο

Με αντίπαλο την ομάδα των επτανήσιων κληρώθηκε η νταμπλούχος ομάδας μπάσκετ γυναικών για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου.

Πραγματοποιήθηκε το απομεσήμερο της Δευτέρας (21/80 η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας για το μπάσκετ γυναικών, με την νταμπλούχο ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού να μαθαίνει τον αντίπαλό της.

Οι «ερυθρόλευκες» κληρώθηκαν να αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Νίκη Λευκάδας στις 7 ή 8 Οκτωβρίου και αφού κερδίσουν, θα αντιμετωπίσουν τον επόμενο αντίπαλό τους στα προημιτελικά του θεσμού.

Το συγκρότημα της Ελένης Καπογιάννη, το οποίο προέρχεται από ισάριθμες αήττητες κατακτήσεις νταμπλ τα δύο προηγούμενα χρόνια, είναι ακαταμάχητο και φέτος αναμένετια να απρουσιαστεί ακόμη ιο ισχυρό για την υλοποίηση όλωντων στόχων, που έοχυν χαραχθεί

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα

Α’ Φάση – 1ος Όμιλος

1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

  1. ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
  2. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ
  3. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
  4. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
  5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
  6. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

 

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α4

14.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α2

 

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α5

18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

 

Α’ Φάση – 2ος Όμιλος

1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

07.ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

08.ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

09.ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

10.ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

11.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ

12.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

 

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α11

16.ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α8

 

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α16

20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α7

 

Β’Φάση / Σάββατο 07 ή Κυριακή 08/10/2017

21.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 19 – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

22.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 17 – ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

23.ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

24.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 18 – ΑΣ ΠΑΟΚ

25.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 20 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

26.ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

27.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ

28.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

Γ’Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Σάββατο 22/12/2017

29.ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25

30.ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23

 

Δ’Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες)/ Παρασκευή 23/03/2018

 

Μικρός Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

  1. Ηττημένος Α31 – Ηττημένος Α31

 

Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

  1. Νικητής Α31 – Νικητής Α32

 

Tags

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close
Close