ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΠΟΛΟ

Mε Μυριοκεφαλιτάκη οδηγό η πρώτη νίκη

Με πρώτο βιολί και οδηγό στην επίθεση την Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη, η Εθνική ομάδα Νεανίδων πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο  Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Βελιγραδίου επικρατώντας της αντίστοιχης της Βραζιλίας με 18-6.

Το σύνολο του Κώστα Δήμου έδειξε από την αρχή την ανωτερότητά προηγήθηκαν με 3-0 στην πρώτη περίοδο, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ σε 7-2 στο ημίχρονο.

Η συνέχεια ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα συνέχισε στον ίδιο δυνατό ρυθμό και πανηγύρισε εύκολα την νίκη.

Η Μυριοκεφαλιτάκη του Ολυμπιακού ήταν καταλυτική και εκ των πρώτον σκόρερ του ματς με έξι τέρματα.

Ελλάδα – Βραζιλία 18-6

Οκτάλεπτα: 3-0, 4-2, 6-4, 5-0

ΕλλάδαΜυριοκεφαλιτάκη 6Φουντωτού, Λούδη 1, Νίνου Ε. 6, Κανετίδου, Δούλη, Κοντονή 3, Αρχοντάκη, Γιαννακέα, Μπιτσάκου, Νίνου Π. 1, Κατσίμπρη 1, Γιαννοπούλου.