«Κράξτε» τώρα Μπουχαλάκη και Μασούρα!

Οι δύο Έλληνες διεθνείς έχουν «ακούσει» τόσα πολλά, αλλά είναι παίκτες του προπονητή και πολύ χρήσιμοι για την ομάδα.

Ίσως είναι οι εύκολοι στόχοι! Ο Ανδρέας Μπουχαλάκης και ο Γιώργος Μασούρας. Μία ο ένας, μία ο άλλος, μπαίνουν στο στόχαστρο «αγανακτισμένων» οπαδών του Ολυμπιακού. Κάνει ένα λάθος ο Μπουχαλάκης, στην… πυρά αμέσως. Χάνει μια ευκαιρία ο Μασούρας, κατευθείαν «σταύρωμα». Μέσα σε μια στιγμή τα δύο Ελληνόπουλα των «ερυθρολεύκων» γίνονται τα πρόσωπα του εκάστοτε ματς, αλλά όχι για θετικό σκοπό.

Το βράδυ της Πέμπτης, όμως, οι δύο διεθνείς παίκτες του Ολυμπιακού ήταν εκεί. Ο μεν Μπουχαλάκης έκανε σπουδαίο παιχνίδι. Ήταν εκείνος που άνοιξε το δρόμο στο 9ο λεπτό για να φτάσουν οι νταμπλούχοι Ελλάδας στη μεγάλη νίκη κόντρα στην Αϊντχόφεν. Ο δε Μασούρας ήρθε από τον πάγκο, έκανε αυτά που έπρεπε και άφησε το καλύτερο για το τέλος. Στο 83ο λεπτό βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δεν λάθεψε. Έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σημειώνοντας το 4-2 για τον Ολυμπιακό. Ένα γκολ που μπορεί να δώσει την πρόκριση.

Την περασμένη Κυριακή και τι δεν είχαν… ακούσει. Ο ένας για μια λάθος σέντρα, ο άλλος για τη μεγάλη ευκαιρία στο τέλος στη Λεωφόρο. Το θέμα είναι πώς έχουν προσφέρει πολλά στον Ολυμπιακού. Ο Μαρτίνς τους πιστεύει, τους χρησιμοποιεί και τις περισσότερες φορές αμφότεροι δικαιώνουν τον Πορτογάλο για την εμπιστοσύνη που τους δείχνει. Κάτι θα ξέρει καλύτερα εκείνος.