ΧΑΝΤΜΠΟΛ

«Κρατήσαμε το ρυθμό μας αλλά ακόμα δεν παίζουμε για 60 λεπτά στην ίδια ένταση» (vid)

Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε η ομάδα Χάντμπολ του Ολυμπιακού, η οποία επικράτησε με 42-20 της ΗC Σαλαμίνας στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη» στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Handball Premier. Η τελική επικράτηση ήρθε με χαρακτηριστικά άνεση για τους «ερυθρόλευκους» οι οποίοι έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο και διατήρησαν υψηλό ρυθμό σε όλη τη διάρκεια του.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Γιώργος Καρασαββίδης δήλωσε μετά το ματς στο Redaroume τα εξής: «Αυτά τα παιχνίδια είναι σημαντικός ο ρυθμός. Σήμερα είχαμε έναν παίκτη παραπάνω και δεν χρειάστηκε να «σβήσουμε» για λόγους ασφαλείας. Κρατήσαμε το ρυθμό μας αλλά ακόμα δεν παίζουμε για 60 λεπτά στην ίδια ένταση και πρέπει να φτάσουμε σε μερικές εβδομάδες πρέπει να καταφέρουμε ακριβώς αυτό.  Να διατηρούμε τον ίδιο ρυθμό για 60 λεπτά, ακριβώς τον ίδιο ρυθμό, ανεξάρτητα από τον ρυθμό του αντιπάλου. Τώρα έχουμε μπροστά μας το παιχνίδι με τον Ιωνικό, ο οποίος δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση. Παίζει  πολύ γρήγορα και νομίζω ότι είναι ο ιδανικός αντίπαλος για το παιχνίδι πριν από την ΑΕΚ. Είναι και το παιχνίδι εκτός έδρας και έχει ένα βαθμό δυσκολίας. Από την Πέμπτη ωστόσο περιμένουμε να μαζευτεί για πρώτη φορά η ομάδα μετά από ένα μήνα και νομίζω ότι τα πράγματα θα πάνε ακόμα καλύτερα».