Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Κόλλησε» στο 1-1 με Μπριζ η Αντβέρπ

Στο 1-1 έμεινε η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων του Europa League απέναντι στην Μπριζ.

Χωρίς νικητή έληξε το ντέμπι της 12ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος μεταξύ Αντβέρπ και Μπριζ με τις δύο ομάδες να αρκούνται στο 1-1
Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League προηγήθηκε με τον Ενγκελς στο 35ο λεπτό, για να ισοφαρίσει η Μπριζ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Βανάκεν.

Να σημειωθεί πως ο σκόρερ των γηπεδούχων, Ενγκελς, αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Νσόκι από τους φιλοξενούμενους.

Η Αντβέρπ αγωνίστηκε με τους: Μπουτέζ, Ντε Λιτ, Ενγκελς, Βερστρέτε (46′ Ντουομό), Γιουσούφ, Μπαλικβίσουα (71′ Σαμάτα), Μπένσον (85′ Σεκ), Γκέρκενς, Βίνες, Αλμέιδα, Φρέι (82′ Εγκεστάιν).