«Καθάρισε» στην Βέροια και τώρα … ΠΑΟΚ!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού έκανε αντεπίθεση διαρκείας και επικράτησε με 3-1 του τοπικού Φίλιππου πετυχαίνοντας την ένατη σερί του νίκη.

Την ξέφρενη κούρσα της προς την κατάκτηση του 30ού τίτλου της ιστορίας της συνέχισε ακάθεκτη η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, επικρατώντας στη Βέροια του τοπικού Φίλιππου με 3-1 σετ σε εξ’ αναβολής παιχνίδι της ένατης αγωνιστικής της Volley League.
Πλέον οι «ερυθρόλευκοι» στρέφουν την προσοχή τους στο κυριακάτικο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στο «Μελίνα Μερκούρη » (14/3 – 19:00)
Η ομάδα του Δημήτρη Καζάζη ξεκίνησε νωθρά την αναμέτρηση, χάνοντας το πρώτο σετ , ωστόσο στη συνέχεια επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της και με όπλο την ξεκάθαρη ανωτερότητά της σε όλους τους τομείς έφτασε σχετικά εύκολα στην νίκη με 3-1 σετ.

Οι Πειραιώτες συνεχίζουν στην κορυφή με 34 βαθμούς (12 ματς), ενώ οι γηπεδούχοι παρά την μεγάλη προσπάθεια, έμεινα στους 10 βαθμούς και την προτελευταία θέση.

Τα σετ 27-25, 11-25, 13-25, 19-25.