ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

«Καρέ» μεταλλίων στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα!

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία του τμήματος Ταε Κβο Ντο των Πολεμικών Τεχνών του Ολυμπιακού στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας με απολογισμό 4 μεταλλίων εκ των οποίων 2 χρυσά, 1 ασημένιο και 1 χάλκινο.

Συγκεκριμένα την 1η θέση κατέκτησαν η Αλίκη Καραμαργίου με δυο νικηφόρους αγώνες στην κατηγορία των -47 κιλών Κορασίδων και ο Δημήτρης Μπαλαγιάννης με 3 νικηφόρους αγώνες στην κατηγορία των -49 κιλών Παίδων! Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Κυριάκος Πολυδούλης στην κατηγορία των -54 κιλών με δυο νίκες και μια ήττα στον τελικό. Εντυπωσιακή ήταν και η παρουσία της Ελπίδας Σεγρεδάκη η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των -44 κιλών Κορασίδων. Η νεαρή αθλήτρια του Θρύλου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση κερδίζοντας στον πρώτο αγώνα και χάνοντας στις λεπτομέρειες τον δεύτερο που ακολούθησε!

Ο σύλλογος μας έλαβε μέρος με 14 αθλητές στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ταε Κβο Ντο Ανδρών-Γυναικών, Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο Κανήθου «Τάσος Καμπούρης» στη Χαλκίδα.

Αναλυτικά οι αθλητές του Ολυμπιακού που αγωνίστηκαν υπό τις οδηγίες του Μιχάλη Μουρούτσου και του Νίκου Κυρίτση:

1) Πολυδούλης Κυριάκος (-54kg Ανδρών και -55kg Εφήβων)

2) Γαλανομάτη Μαριέττα (-53kg Γυναικών και -55kg Νεανίδων)