ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Κάνιο»: «Έπρεπε να είχαμε κερδίσει»

Στο γεγονός ότι ο Ολυμπιακός Β’ βάσει της συνολικής του εικόνας εδικαιούτο την νίκη απέναντι στην Καλαμάτα, αναφέρθηκε ο Αριέλ Ιμπαγάσα.

Ο Ολυμπιακός Β’ είχε τον ρόλο του πρωταγωνιστή στην αναμέτρηση του Ρέντη κόντρα στην  Καλαμάτα αλλά τελικά έμεινε στο στείρο και άγονο 0-0.

Με τον Αριέλ Ιμπαγάσα να στέεκται στην ξεκάθαρη υπεροχή των παικτών του  αλλά και στη φάση του πέναλτι-χέρι του Ακόστα της Καλαμάτας:

«Η αλήθεια είναι ότι είμαστε λυπημένοι με το ισόπαλο αποτέλεσμα, διότι θέλαμε τη νίκη.

Είχαμε την κατοχή της μπάλας, αλλά δε δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στην τελική προσπάθεια δεν τα καταφέρναμε, δε βρίσκαμε την κατάλληλη πάσα και γενικά μας έλειψε πολύ η δημιουργικότητα στα τελευταία μέτρα. Όπως στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο η ομάδα είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά και πάλι μας έλειπε η καλή τελική πάσα. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα καθαρό πέναλτι, το οποίο αν είχε δοθεί θα μπορούσε να αλλάξει το ματς. Θα βλέπαμε άλλο παιχνίδι. Ο αντίπαλος περίμενε στο μισό γήπεδο. Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι θα έπρεπε να έχουμε κερδίσει».