ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ήττα στις λεπτομέρειες από την Εθνική

Η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα με 29-28 από την «γαλανόλευκη» σε φιλικό προετοιμασίας.

Με φιλική αναμέτρηση κόντρα στην εθνική ομάδα συνεχίστηκε η προετοιμασία της ανδρικής ομάδας χάντμπολ του Ολυμπιακού ενόψει της συνέχειας των αγωνιστικών υποχρεώσεων.

Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την ήττα στις λεπτομέρειες από το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα με 29-28, με τους Έλληνες διεθνείς, Κανδύλα, Πασσιά, Καραμπουρνιώτη και Τσίλη να αγωνίζονται με την φανέλα του Ολυμπιακού.

Σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης οι δυο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ, με τον Ολυμπιακό να προηγείται στη συμπλήρωση του 20λεπτου με +2 με τον Μπάγιο να σημειώνει το 9-7 και με 10-9 στα 22:50 με τον Ζάγια για να κλείσει το ημίχρονο με 12-13 υπέρ της Εθνικής ομάδας.

Στο δεύτερο μέρος μετά το 16-17 στα 35:51, ο Θρύλος με ένα 4-0 σερί απέκτησε προβάδισμα τριών τερμάτων φτάνοντας στο 20-17 με τον Τσίλη στα 40:29. Ο Μιχαηλίδης στα 42:50, έγραψε το 22-19 και ο Τσούριτς διατήρησε το +3 στα 44:30 γράφοντας το 23-20. Δώδεκα λεπτά πριν το φινάλε ο Ολυμπιακός έφτασε στο 24-22 με τον Μιχαηλίδη.

Στη συνέχεια ανατράπηκε η κατάσταση αφού η Εθνική προσπέρασε με 24-25 με τον Τσίλη να ισοφαρίζει σε 25-25 (54:50). Στα λεπτά που ακολούθησαν διαμορφώθηκε το τελικό 28-29 υπέρ του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος.