ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Ήττα ΣΟΚ στο Πόρτο

Η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού δεν τα κατάφερε στο πρώτο ματς για τη φάση των «32» του CEV Cup.

Σε πολύ άσχημη βραδιά βρέθηκε η ομάδα βόλε>ϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, η οποία ηττήθηκε με 3-0 σετ από την Πόρτο στην Πορτογαλία (25-21, 25-18, 25-17) στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την φάση των «32» του CEV Cup και πλέον θα πρέπει να κάνει ένα μικρό … θαύμα στον επαναληπτικό του Ρέντη την επόμενη Τετάρτη στο «Μελίνα Μερκούρη» για να βρεθεί στους «16» της διοργάνωσης.
Η ομάδα του Ζιλ Φερέρ Κουτίνο έκανε πολλά λάθη στην επίθεση, ενώ «προδόθηκε» και από τις κακές υποδοχές. Η ομάδα του Πόρτο ήταν καλύτερη στο μπλοκ και στην άμυνα, βρήκε ρυθμό από το σερβίς και πήρε προβάδισμα πρόκρισης.
Ο Ολυμπιακός για να προκριθεί πλέον πρέπει να νικήσει με 3-0 ή 3-1 σετ στον επαναληπτικό και να κατακτήσει, στη συνέχεια, και το «χρυσό» σετ.