«Ήμασταν σοβαροί, ρισκάραμε και μας βγήκε σε καλό» (Video)

Δείτε μέσα από την κάμερα του Redaroume.gr όλα όσα δήλωε ο λίμπερο του Ολυμπιακού Δημήτρης Ζήσης για τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Φοίνικα Σύρου.

Ανήκε στην κατηγορία των παικτών που έκαναν την πολυπόθητη διαφορά για τον Ολυμπιακό και τον οδήγησαν στον εκτός έδρας θρίαμβο επί του Φοίνικα Σύρου με 3-0 σετ,. Για τον Δημήτρη Ζήση ο λόγος.
Ο έμπειρος λίμπερο μιλώντας στην κάμερα του Redaroume.gr ανέλυσε όλα εκείνα τα στοιχεία που προσέδωσαν χαρακτήρα νικητή στους Πρωταθλητές Ελλάδας μέσα σε μία πολύ δύσκολη έδρα.

«Δεν ήταν εύκολο το ματς. Παίξαμε πολύ καλά στο σερβίς σε μπλοκ και άμυνα και είχαμε μία σταθερή υποδοχή χωρίς λάθη. Κάτι που είναι πολύ δύσκολο μέσα στη Σύρο
Μπήκαμε με πολλή δύναμη, ρισκάραμε στα σερβίς και αυτό μας βγήκε σε καλό
Στο βόλε<ί έτσι είναι. Ένα σετ μπορεί να αλλάξει τη ροή του αγώνα Δεν περιμέναμε να πάει τόσο εύκολα το τρίτο σετ, είμαστε πολύ χαρούμενοι για τη νίκη»
Ερωτηθείς για το επόμενο εμπόδιο που έρχεται στον δρόμο του Ολυμπιακού πριν την πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους το Champions League τη Βουλγάρικη Χένταρ, ο Δημήτρης Ζήσης τόνισε:
«Σίγουρα κα αυτό δίνει κούραση Τα τελετυαάι χρόναι οι ελληνικές ομάδες δεν παίζουν στην Ευρώπη και αυτ΄η παράμετρος φέρνει περισσότερη κόπωση
Έχουμε ένα βήμα μπροστά μας απέναντι ην βουλγαρική ομάδα. Μας δίνει ελπίδες ότι εφόσον τους κερδίσουμε θα περάσουμε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ κάτι που είναι πάρα πολύ ωραίο»