ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Γλέντι… τρικούβερτο με τον ΠΑΟ!

Εμφατική νίκη για την ομάδα του Τάσου Πάντου κόντρα στον… πελάτη. Οι Παίδες του Θρύλου νίκησαν 3-0, εκτός έδρας, τους αντίστοιχους των «πράσινων». Ένα αποτέλεσμα που τους διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου τους. Γλέντι… τρικούβερτο με τον ΠΑΟ.

Γλέντησε τον ΠΑΟ

Στα… χαρτιά έμοιαζε με ντέρμπι. Ωστόσο, στο χορτάρι η ομάδα του Ολυμπιακού κυριάρχησε στο εκτός έδρας ματς με τον Παναθηναϊκό. Διότι πέτυχε μεγάλη νίκη με 3-0! Δείγμα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται και φέτος στην «ερυθρόλευκη» Ακαδημία. Το αποτέλεσμα είναι να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου του.

Αν και το πρώτο 20λεπτο ήταν μοιρασμένο, με ευκαιρίες και για τις δύο πλευρές, η συνέχεια ανήκε στον Θρύλο. Στο 23′ ο Τρικαλιώτης πάσαρε στον Μιχαηλίδη που πλάσαρε εύστοχα τον Στάμελλο για το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα, στο 26′, ήρθε και το δεύτερο γκολ. Ο Μιχαηλίδης έβγαλε σε θέση βολής τον Ξανθόπουλο που νίκησε τον γκολκίπερ του ΠΑΟ, με διαγώνιο σουτ για το 0-2. Επιπλέον, στο 55′, ήταν η σειρά του Τρικαλιώτη να βρει δίχτυα και να διαμορφώσει το τελικό 0-3. Γλέντι… τρικούβερτο με τον ΠΑΟ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ15 (Β. Παπαδάκης): Στάμελλος, Χατζηκωνσταντίνου, Δημακόπουλος (60′ Δήμου), Βύντρα, Γαζής (68′ Αργυρόπουλος), Ρεμούνδος (52′ Αρβανιτάκης), Γκρεμούτης, Θεοχάρης, Σουχλάκης (68′ Τσόμος), Ιωάννου (52′ Κουρουνιώτης), Κίτσας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ15 (Τ. Πάντος): Χριστοδουλόπουλος, Σιώζος, Καπάτος, Νουχάι, Μπάνος (71′ Χίλα), Λάνα (57′ Μπαντής), Τρικαλιώτης, Κάπελας, Μιχαηλίδης (71′ Μουγγός), Κότσαλος (71′ Μιχαλακέλλης), Ξανθόπουλος (53′ Καμάς).