Γκολ για Ελ Κααμπί και Γιόβετιτς[video]

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκονται οι Αγιούμπ Ελ Κααμπί και Στέφαν Γιόβετιτς. Οι δύο επιθετικοί του Ολυμπιακού βρήκαν δίχτυα με Μαρόκο και Μαυροβούνιο αντίστοιχα  άσχετα αν μόνο ο Μαροκινός χαμογέλασε.

Ο Γιόβετιτς έπαιξε το πρώτο του 90 λεπτο ,μετά απο καιρό,στον “τελικό” με τη Σερβία για τα προκριματικά του Γιούρο και παρά το γεγονός ότι ισοφάρισε το γκολ του Μίτροβιτς, στο 36, με υπέροχο τρόπο ,οι Σέρβοι  ήταν αυτοί που έβαλαν δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά και πανηγύρισαν την απευθείας πρόκριση στα τελικά του Γιούρο.

Το καλό για τον Ολυμπιακό είναι πως ο Γιόβετιτς ανεβάζει στροφές.

Ο Ελ Κααμπί, πέτυχε γκολ με πέναλτι για το 2-0 ,στο 59 στο 3-0 της Εθνικής του ομάδας επί της Λιβερίας και η ομάδα του έχει 3 στα 3 στον όμιλο των προκριματικών του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.