ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκέλα για την Αιντχόφεν(Video)

Με την χειρότερη δυνατή ψυχολογία έρχεται στην Ελλάδα η Αιντχόφεν που έφερε ισοπαλία, 2-2 ,απέναντι στη Ντεν Χααγκ, εκτός έδρας, κάτι που σημαίνει ‘οτι Πρωτάθλημα αντίο.

Η Αϊντχόφεν  έχασε πέναλτι με τον Μαξ στο 21ο λεπτό ω και επτά λεπτά αργότερα η αντίπαλος της  άνοιξε το σκορ με τον Αντεκανιέ.  Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σμιντ ισοφάρισε στο 51 με τον Μάλεν και με τον ίδιο παίκτη πήρε το προβάδισμα στο 76.

Ωστόσο,παρά τις ευκαιρίες που είχε δεν μπόρεσε να “κλειδώσει” το ματς και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις με τον Κράμερ.

Αϊντχόφεν Μβογκό, Τέζε, Μπάουμγκαρτλ (75’ Ντάμφρις), Μποσκάλι, Μαξ – Σανγκαρέ, Ροσάριο – Βερτέσεν (61’ Ιχατάρεν), Τόμας (76’ Ζούνιορ) – Ζάχαβι (85’ Γκουτιέρες), Μάλεν