ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φοβεροί οι Νέοι του Θρύλου

Εξαιρετική η Κ-19 του Ολυμπιακού επικράτησε 3-2 του Άρη στη Θεσσαλονίκη πετυχαίνοντας το «3Χ3» και παρέμειεν ακλόνητη στο ρετιρέ.

Την ξέφρενη κούρσα της στο φετινό πρωτάθλημα συνέχισε απτόητη η Κ-19 του Ολυμπιακού. Με διαστημική εμφάνιση στο πρώτο μέρος οι «ερυθρόλευκοι] επιβλήθηκαν 3-2 του Άρη στη Θεσσαλονίκη πετυχαίνοντας το «ΕΧΕ» και πλέον βρίσκοντια στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μόλις στο 11′ ο Προκοπίου άνοιξε το σκορ από ασίστ του Μπάκουλα, ενώ στο 18′ ήρθε και δεύτερο γκολ, όταν ο Κουτσογούλας έκλεψε την μπάλα από την άμυνα και διπλασίασε τα γκολ του Θρύλου. Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 32’ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 0-3, όταν ο Αρσενίδης έδωσε στον Μπάκουλα και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Όμως στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Παπακανέλλος δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και η αποβολή αυτή επηρέασε την ομάδα στο δεύτερο μέρος.

Σε αυτό το διάστημα, οι γηπεδούχοι πίεσαν και απλά μείωσαν στο 59′ και στο 65′ με γκολ του Τανούλη. Ο Ολυμπιακός κράτησε ως το τέλος και πήρε μία σημαντική νίκη.

Άρης (Δ. Τσουτάνης): Καρακασίδης, Καλτσάς, Τσαλίκογλου, Καραμανλής, Τανούλης, Τσομπανίδης, Καρυπίδης, Αλμυράς, Χατζηιωάννου, Σγουρός, Παναγίδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Αρσενίδης, Ρέτσος, Κωστούλας, Χρήστου, Μπάκουλας, Κουτσογούλας (56′ Γατόπουλος) (85′ Πατήρας), Σταυρόπουλος, Προκοπίου (56′ Πρεκατές), Παπακανέλλος, Σαββάκης (65′ Μουζακίτης).