ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧΑΝΤΜΠΟΛ

Φοβεροί οι έφηβοι του Θρύλου (pic video)

Την ανωτερότητα του έδειξε για ακόμα μια φορά η ομάδα χάντμπολ εφήβων του Ολυμπιακού που επικράτησε ύστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι της ΑΕΚ στο κλειστό του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη» με 29-25 και κατέλαβε την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα Αττικής. Πλέον οι ερυθρόλευκοι ετοιμάζονται να τα δώσουν όλα για την κατάκτηση του και του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι, με πολλές ανατροπές στο σκορ που κράτησε το αμείωτο ενδιαφέρον σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο και παρακολούθησαν την αναμέτρηση με το ημίχρονο να βρίσκει μπροστά στο σκορ με 10-13 την ΑΕΚ. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές και όσο περνούσε η ώρα έπαιρνε ένα ικανό προβάδισμα που τον βοήθησε στο τέλος να πανηγυρίσει την νίκη. Κορυφαίος της αναμέτρησης ο Μάνθος με 8 τέρματα, ενώ τον ακολούθησε ο Λόλας που πρόσθεσε 6.

Τα πεντάλεπτα: 02-02, 04-03, 04-08, 06-10,07-10,10-13 (ημ),15-13,18-15, 19-18,22-21,25-21,29-25.
Ολυμπιακός: Μαραμαθάς 3, Μάνθος 8, Σιδηρόπουλος 1, Μαϊνας 4 Παππάς 4 Τζανίνος 3,Λόλας 6.