ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φιλική νίκη για τη Φράιμπουργκ [vid]

Νικηφόρο ήταν το φιλικό που έδωσε η Φράιμπουργκ κόντρα στην Καρλσρούη. Μιας και λίγες ημέρες μετά τη συντριβή 5-0 από τη Στουτγκάρδη, έδωσε ματς προετοιμασίας στις ημέρες της διακοπής. Επιπλέον το συνδύασε με ένα θετικό αποτέλεσμα. Μιας και επικράτησε 1-0 με το γκολ του Γκρίφο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ (39′). Φιλική νίκη για τη Φράιμπουργκ.

Νίκη σε φιλικό για τη Φράιμπουργκ

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων του Europa League άρχισε το φιλικό με διάταξη 4-2-3-1. Την ενδεκάδα αποτέλεσαν Μίλερ, Σιλντίγια, Ρούντλιν, Γκούλντε, Μακένγκο, Έγκεσταϊν, Χέφλερ, Βάισχαουπτ, Φίλιπ, Γκρίφο και Αντάμου. Επιπλέον, από την αρχή είχε τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Επίσης, δημιούργησε αρκετές φάσεις. Όμως αυτό δεν είχαν αποτέλεσμα ως το 39ο λεπτό. Όταν κέρδισε η Φράιμπουργκ φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής.

Έτσι, ο Γκρίφο το εκτέλεσε απευθείας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ειδικότερα, το 1-0 έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου, καθώς εκεί η Καρλσρούη δεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος είχαν και οι δύο ομάδες ευκαιρίες. Αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Εξάλλου, η Φράιμπουργκ βρήκε δίχτυα με Βάισχαουπ και Χέφλερ, αλλά αμφότερα γκολ δεν μέτρησαν ως οφσάιντ. Φιλική νίκη για τη Φράιμπουργκ.