ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧΑΝΤΜΠΟΛ

Φιλική νίκη με χρήσιμα συμπεράσματα

Νίκη για τους ερυθρόλευκους στον φιλικό αγώνα με τα Βριλήσσια 36-26 , στον οποίο για αυτή την εποχή το αποτέλεσμα δεν είναι τόσο σημαντικό όσο τα συμπεράσματα που βγάζει ο κοουτς και το τεχνικό τιμ.

Το Σάββατο (20/8) το απόγευμα, οι πρωταθλητές Ελλάδας έδωσαν το πρώτο τους φιλικό για τη φετινή χρονιά, αντιμετωπίζοντας τα Βριλήσσια στο προπονητήριο του ΣΕΦ. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 36-26 των Βριλησσίων, σε ένα «τεστ» με πολλές δοκιμές και χρήσιμα συμπεράσματα για τον προπονητή, Γιώργο Καρασαββίδη. Ο Θρύλος, που ήταν κοντά στο σκορ με τον αντίπαλο του έως το 22ο λεπτό (11-11), «έκλεισε» το ημίχρονο με 19-14 προβάδισμα και στη συνέχεια, πάτησε «γκάζι» και «καθάρισε» τη νίκη με +10 γκολ διαφορά, παίζοντας σε όλη τη διάρκεια του ματς ωραίο χάντμπολ. Την Τρίτη (23/8) στις 20:00, η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη θα δώσει το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της, με αντίπαλο τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας στο ΣΕΦ, με στόχο νέες δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα.