ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Εύκολα η Κ19

Η Κ19 του Ολυμπιακού επικράτησε εύκολα με 3-1 απέναντι στη Λαμία για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και είχαν την πρώτη τους μεγάλη στιγμή στο 5′, όταν η κεφαλιά του Μοίρα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 10ο λεπτό ο Μουζακίτης εκτέλεσε το κόρνερ και με κεφαλιά ο Κωστούλας άνοιξε το σκορ. Στο 25′ ο Μοίρας υποδέχθηκε την μπάλα στην περιοχή και με ένα όμορφο πλασέ νίκησε τον Καραγιάννη για το 2-0.

Πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό, ο Παπακανέλλος έσπασε υπέροχα την μπάλα στον Πατήρα και εκείνος με ένα δυνατό σουτ έκανε το 3-0.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους (46′) η Λαμία κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Λαμπρόπουλος και έκανε το τελικό 3-1.

Στη συνέχεια η ομάδα του Συλαϊδόπουλου ήταν ανώτερη και έχασε σημαντικές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να πετύχει περισσότερα τέρματα.

Μέρος της αναμέτρησης παρακολούθησαν τόσο ο προπονητής της πρώτης ομάδας, Μίτσελ, όσο και ο Μαρσέλο με τον Χάμες Ροντρίγκες και άλλους ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα Νέων είναι την Κυριακή 6 Νοεμβρίου εκτός έδρας με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Κουτσογούλας, Ρέτσος (46′ Φίλος), Κωστούλας, Χρήστου, Τσέλα, Πατήρας (70′ Πετρόπουλος), Μουζακίτης, Μοίρας (70′ Προκοπίου), Παπακανέλλος (83′ Χ. Κωστούλας), Σταυρόπουλος (59′ Μπακούλας).

Λαμία: Καραγιάννης, Ζαλοκώστας, Λαμπρόπουλος, Σεντής (83′ Γαλαριώτης), Ρωμανός, Τσάτσος (91′ Τσαμάλης), Μαργαρίτης (69′ Αποστόλου), Δρόσος, Νικολόπουλος, Κοντονίκος, Βρέττας (83′ Καψαλιάρης).