ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Εξάρα» στην Παναχαϊκή με σούπερ Φορτούνη

Δύο γκολ και πληθωρική παρουσία σε ένα ημίχρονο από τον Θεσσαλό άσο στο επιβλητικό 6-0 της Κ-23 επί των Πατρινών του Σούλη Παπαδόπουλου.

«Ηχηρή» επανεμφάνιση στους αγωνιστικούς χώρους πραγματοποίησε ο Κώστας Φορτούνης.
Ο Θεσσαλός άσος μετά την επιστροφή του στις προπονήσεις των Πειραιωτών και την οριστική επίλυση του θέματος που είχε προκύψει με την ανανέωση του συμβολαίου του, παρουσίασε πτυχές του ταλέντου και της ποιότητάς του στο νικηφόρο με 6-0 φιλικό της Κ-23 των «ερυθρόλευκων» απέναντι στην Παναχαϊκή στέλνοντας… μηνύματα προς κάθε κατεύθυνση, ότι επανέρχεται δριμύτερος!

Στο φιλικό με την Παναχαϊκή ξεκίνησε βασικός και έκανε τη διαφορά στο πρώτο ημίχρονο. Στο 9’ άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ, ενώ στο 36’ ζευγάρωσε τα τέρματα των «ερυθρόλευκων», αλλά και τον προσωπικό του λογαριασμό, αφού επωφελήθηκε λάθος, βρέθηκε απέναντι από τον Κολοβούρη, τον πέρασε και σκόραρε για το 2-0.Στο 40’ ήρθε και το 3-0 για τον Ολυμπιακό Β’ με σκόρερ τον Μαυρουδή.
Στο ημίχρονο ο Φορτούνης αντικαταστάθηκε, ωστόσο ο Ολυμπιακός Β’ συνέχισε δυνατά.

Στο 68’ ο Κωστή έκανε το 4-0, ενώ το τελικό 6-0 ήρθε με δύο γκολ του Βοΐλη στο 78’ και στο 79’.