Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Επέστρεψε με …. γκολ ο Αλεξανδρόπουλος

Η εξαιρετική εμφάνιση που συνοδεύτηκε με γκολ στο 93’ απέναντι στη Λαμία αναμένεται να εκτοξεύσει στα ύψη την ψυχολογία του 23χρονου διεθνούς χαφ, που έγινε ο 19χρονος παίκτης που βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα στην φετινή Super League

Καταιγιστικός παρουσιάστηκε ο Ολυμπιακός απέναντι στη Λαμία συντρίβοντας με το εκκωφαντικό 4-1 την ομάδα της Φθιώτιδας και έτσι διατήρησε ολοζώντανες τις ελπίδες του για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.
Παράλληλα ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ είχε τη δυνατότητα να διαγνώσει τον βαθμό αγωνιστικής ετοιμότητας αρκετών παικτών του ενόψει του πρώτου καθοριστικού ημιτελικού με την Άστον Βίλα για το Conference League την Μεγάλη Πέμπτη.
Στην κατηγορία των παικτών, που άφησαν πολλές υποσχέσεις και …. πλατιά χαμόγελα με την συνολική τους εικόνα, περνάει ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος
Ο 23χρονος μέσος που είχε αγωνιστεί τελευταία φορά ως αλλαγή στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου στο επιβλητικό 3-0 επί του Βόλου και συγκεκριένα στις 3 Μαρτίου για 30 λεπτά, επέστρεψε στην αγωνιστική δράση μετά από 56 ημέρες παίρνοντας τη θέση του Τσικίνιο στο 58’ στον αγώνα κόντρα στην ομάδα της Φθιώτιδας.
Με τον διεθνή χαφ να αρπάζει την ευκαιρία από τα μαλλιά, αφού το διάστημα που πρόλαβε να αγωνιστεί είχε εξαιρετική παρουσία, την οποία μάλιστα συνδύασε με το γκολ στο 93’, με το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 4-1!
Ο νεαρός υποδέχθηκε την πάσα του Ελ Κααμπί και πλάσαρε βρίσκοντας το τρίτο του τέρμα με τα «ερυθρόλευκα» σε όλες τις διοργανώσεις. Ένα γκολ που το είχε απαραίτη ανάγκη κυρίως για την ψυχολογία του!
Μάλιστα το συγκεκριμένο γκολ ήταν το πρώτο του στην φετινή Super leasgue, αφού είχαν προηγηθεί Το πολύ σημαντικό γκολ του στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων στην ρεβάνς με την Γκενκ (1-1) για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, όπως και αυτό στην Λεωφόρο τον περασμένο Δεκέμβρη στο 1-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό στο 45΄για την φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.