ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΜΠΑΣΚΕΤΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Έφτανε ενα ημίχρονο για τις ερυθρόλευκες

dsc_6064

Έφτανε ενα ημίχρονο για τις ερυθρόλευκες που πέρασαν νικηφόρα  και απο την Νέα Σμύρνη

Με την Αμερικανίδα Λινέτα Κάιζερ να σημειώνει 27 πόντους, ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα και από την έδρα του Πανιωνίου με σκορ 59-73. Οι ερυθρόλευκες δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των αντιπάλων τους, αλλά τελικά η ποιότητα των αθλητριών και οι αρκετές λύσεις που έχει στην διάθεση της η προπονήτρια Ελένη Καπογιάννη, ήταν τα στοιχεία που έγειραν την πλάστιγγα υπέρ τους. Η Εβίνα Σταμάτη με την ευστοχία της έξω από την γραμμή των 6,75, ήταν αυτή που άλλαξε την ροή της αναμέτρησης, ενώ η Κάιζερ στην τέταρτη περίοδο πήρε πάνω της τον αγώνα, σημειώνοντας τους 17 από τους 24 πόντους της ομάδας της, καθαρίζοντας ουσιαστικά την νίκη.