Διπλάρα τα κορίτσια μας!!!

Σπουδαία νίκη για την ομάδα Μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού που επικράτησε της Ναμούρ στο Βέλγιο με 83-55.

Τα κορίτσια του Γιώργου Παντελάκη ξεκίνησαν απο τα πρώτα λεπτά να θελήσουν να δείξουν πιος είναι το αφεντικό και προηγήθηκαν με 10-2.  Οσο πέρναγε ή ωρα με όπλο το καθαρό μυαλό σε άμυνα και επίθεση και έχοντας ως ηγέτιδες στο σκοράρισμα  τις Τόμας και Γέμελος “έκλεισαν” την περίοδο στο 26-16 με καλάθι της Παυλοπούλου.

Η δεύτερη περίοδος ήταν εξαιρετική στο κομμάτι της άμυνας καθώς ο Ολυμπιακός δέχτηκε μόλις έξι πόντους ,σκόραρε  19 για το  45-22.

Στην τρίτη περίοδο , ο Ολυμπιακός  ξεκίνησε φορτσάτα , συνέχισε να έχει τη διαφορά στο +20 και με μοναδικό ψεγάδι τα τελευταία λεπτά της τρίτης περιόδου  όπου υπήρξε χαλάρωση η τρίτη περίοδος έφτασε  στο +18 (41-59)

Στην τελευταία περίοδο ,το επιμέρους σκορ 14-24 τα λεει όλα ….Ο Ολυμπιακός σοβαρεύτηκε και με τις φωνές του Παντελάκη  ανέβασε και πάλι τη διαφορά στο +28..