ΒΟΛΕΪ

«Δείξαμε χαρακτήρα!»

Στη δύναμη ψυχής που επέδειξε ο Ολυμπιακός και τον ώθησε στον θρίαμβο επί του Παναθηναϊκού αναφέρθηκε ο Γκαζμέτ Χουσάι

Ήταν από τους κορυφαίους και τους σημαντικότερους καταλύτες της σπουδαίας νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού Για τον Γκαζμέτ Χουσάι ο λόγος.

Ο ακραίος των «ερυθρόλευκων» στάθηκε στην δύναμη ψυχής που επέδειξαν ο ίδιος και οι συμπαίκτες του, ώστε ο Ολυμπιακός να γυρίσει το ματς από το 2-1 και να φύγει νικητής από το κλειστό του Αμαρουσίου

«Δεν ξεκινήσαμε με τον τρόπο που θέλαμε στο πρώτο σετ, όμως μετά επανήλθαμε και ισοφαρίσαμε άμεσα ενώ μπορούσαμε να φτάσουμε στο 2-1 αν δεν χάναμε μέσα από τα χέρια μας το 3ο σετ. Στη συνέχεια δείξαμε χαρακτήρα ως ομάδα μέσα σε όλη αυτή την αρρωστημένη κατάσταση που επικρατούσε στο γήπεδο. Οι οπαδοί μας πετούσαν συνέχεια πράγματα, νομίσματα και μας έφτυναν όλη την ώρα.  Πραγματικά δεν έχω ξαναδεί στην καριέρα μου τέτοιες συνθήκες. Ούτε να πέφτει δακρυγόνο και να σταματάει ο αγώνας για πολλά λεπτά, μετά από μάχη των οπαδών με την αστυνομία. Δεν έχω  ξαναδεί κάτι τέτοιο. Ωστόσο είμαι χαρούμενος που φύγαμε με τη νίκη μέσα από αυτή την έδρα και ξέρω ότι την αξίζαμε».