«Χρυσή» αλλαγή ο Ελ Αραμπί

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 65’΄ο Μαροκινός στράικερ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό απέναντι στον Πανσερραϊκό.

Στο πρόσωπο του Γιουσέφ Ελ Αραμπί ο Ολυμπιακός βρίσκει τον παίκτη που τον λυτρώνει επιθειτκά και του δίνει το προβάδισμα στο σκορ στην αποψινή εκτός έδρας αανμέτρηση κόντρα στον Πανσερραίκό.

Ο Μαροκινός πολύπεριος στράικερ, που είχε περάσει αλαλγή στο 61′ αντί του Ντανιέλ Ποντένσε, στο 65′ αξιοποίησ ετο πέναλτι που κέρδισε ο Γιώργος Μασούρας σε ανατροπή του από τον Δεληγιαννίδη ανοίγοντας το σκορ για τον Θρύλο.

Με αυτόν τον τρόπο ο 36χρονος άσος βρίσκει για δεύτερο διαδοχικό παιχνίιδ τον δρόμο πος τα δίχτυα λίγα λεπτά μετά την είσοδό του, όπως είχε συμβεί και κόντρα στην Μπα΄τσκα Τόπολα όταν στο 68′ είχε διακμορφώσει το τελικό 5-2.

Με τον Μαροκινό στράικερ να σκοράρει ξανά κόντρα στην νεοφώτιστη ομάδα των Σερρών από το σημείο του πέναλτι, όπως είχε συμβεί και στο ματς της πρεμιέρας στο «Γ. Καραϊσκάκης » όταν και είχε πετύχει το 2-0 στο 87ο λεπτό.