ΜΠΑΣΚΕΤ

«Χρειαζόμασταν καλύτερο έλεγχο»

Παράπονα από τα λάθη των παικτω΄ν του που κόστισαν την ήττα από την Ζενίτ εξέφρασε ο Γιώργος Μπαρτζώκας.

Στο γεγονός ότι η Ζενίτ εμφανίστηκε πολύ πιο συγκεντρωμένη εστίασε ο τεχνικός του Ολυμπιακού Γιώργος Μπαρτζώκας τα αίτια της ήττας από τη ομάδα της Αγίας Πετρούπολης
«Συγχαρητήρια στην Ζενίτ για την εμφάνιση και την νίκη. Είχαμε κακή εμφάνιση στην άμυνα, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Βελτιωθήκαμε στο κομμάτι αυτό στην τρίτη περίοδο. Νομίζω ότι σκόραραν 8-9 πόντους.
Αλλά πρέπει να πω ότι χρειαζόμασταν περισσότερα, όπως καλύτερο έλεγχο στο ριμπάουντ, περισσότερη κυκλοφορία της μπάλας, καλύτερη βραδιά στα ανοιχτά μας σουτ», ανέφερε συγκεκριμένα. Και κατέληξε:
«Δεν αξίζαμε να νικήσουμε, αν και ήταν κλειστό ματς. Όταν έπρεπε να κάνουμε step up κάναμε χαζά λάθη, είχαμε κακή προσέγγιση στην άμυνα και αφήσαμε την Ζενίτ να πάρει αυτοπεποίθηση και να νικήσει».