Αυτοί είναι οι πιθανοί αντίπαλοι του… επικεφαλής Θρύλου!
Στο Μονακό στρέφονται τα ερυθρόλευκα βλέμματα σήμερα Παρασκευή! Στις 14.00 ξεκινάει η κλήρωση που θα ορίσει τους 12 ομίλους και σε έναν εκ των οποίων θα μπει από το πρώτο γκρουπ δυναμικότητας ο Ολυμπιακός! Κι αυτό γιατί οι ερυθρόλευκοι έχουν το 9ο μεγαλύτερο ranking από τις ομάδες που συνεχίζουν στην διοργάνωση.
Αναλυτικά οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού με την υποσημείωση πως δεν μπορεί να κληρωθεί μαζί με τον ΠΑΟΚ.
1ο γκρουπ
Σεβίλλη (Ισπανία) 113.000
Άρσεναλ (Αγγλία) 93.000
Τσέλσι (Αγγλία) 82.000
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία) 78.000
Μπάγερ Λεβερκούζεν (Γερμανία) 66.000
Ντινάμο Κιέβου (Ουκρανία) 62.000
Μπεσίκτας (Τουρκία) 57.000
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία) 55.500
Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ) 54.000
Βιγιαρεάλ (Ισπανία) 52.000
Άντερλεχτ (Βέλγιο) 48.000
Λάτσιο (Ιταλία) 41.000
2ο γκρουπ
Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Πορτογαλία) 40.000
Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) 37.000
Κοπεγχάγη (Δανία) 34.000
Μαρσέιγ (Γαλλία) 32.000
Σέλτικ (Σκωτία) 31.000
ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 29.500
Μίλαν (Ιταλία) 28.000
Γκενκ (Βέλγιο) 27.000
Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) 23.500
Κράσνονταρ (Ρωσία) 23.500
Αστάνα (Καζακστάν) 21.750
Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) 21.500
3ο γκρουπ
Μπέτις (Ισπανία) 21.399
Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) 20.500
ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ (Λευκορωσία) 20.500
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) 17.500
Λειψία (Γερμανία) 17.000
Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία) 14.285
Μάλμε (Σουηδία) 14.000
Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία) 13.500
Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) 12.500
Ζυρίχη (Ελβετία) 12.000
Ρεν (Γαλλία) 11.283
Μπορντό (Γαλλία) 11.283
4ο γκρουπ
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 10.000
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 9.000
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία) 8.226
Σλάβια Πράγας (Τσεχία) 7.500
Ακίσασπορ (Τουρκία) 7.160
Γιάμπλονετς (Τσεχία) 6.035
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)
Βίντι (Ουγγαρία) 4.250
Ρέιντζερς (Σκωτία) 3.725
Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) 3.500
Σάρπσμποργκ (Νορβηγία) 3.485
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) 3.500
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:
Αστάνα (Καζακστάν)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) 2-1 πεν. (0-1)
Ούφα (Ρωσία)-Ρέιντζερς (Σκωτία) 1-1 (0-1)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Τρέντσιν (Σλοβακία) 3-0 (1-1)
Λειψία (Γερμανία)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία) 3-2 (0-0)
Κοπεγχάγη (Δανία)-Αταλάντα (Ιταλία) 4-3 πεν (0-0) (0-0)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Βασιλεία (Ελβετία) 1-0 (2-3)
Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία) 3-0 (0-1)
Κλουζ (Ρουμανία)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) 2-3 0-2)
Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)-Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία) 4-0 (1-0)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σάρπσμποργκ (Νορβηγία) 2-1 (1-3)
Μόλντε (Νορβηγία)-Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης (Ρωσία) 2-1 (1-3)
Μίντιλαντ (Δανία)-Μάλμε (Σουηδία) 0-2 (2-2)
Μπεσίκτας (Τουρκία)-Παρτιζάν Βελιγραδίου (Σερβία) 3-0 (1-1)
Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 0-2 (1-3)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) 1-1 (2-0)
Μπρόντμπι (Δανία)-Γκενκ (Βέλγιο) 2-4 (2-5)
Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) 2-1 (1-3)
Μπέρνλι (Αγγλία)-Ολυμπιακός (ΕΛΛΑΔΑ) 1-1 (1-3)
Μπορντό (Γαλλία)-Γάνδη (Βέλγιο) 2-0 (0-0)
Σέλτικ (Σκωτία)-Σούντουβα (Λιθουανία) 1-0 (1-1)
Σεβίλλη (Ισπανία)-Σίγκμα Όλομουτς (Τσεχία) 22:45 (1-0)