ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Αυλαία» με το ιδανικότερο σκορ!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και με ένα … ονειρικό σκορ ολοκλήρωσε ο Ολυμπιακός Β’ τις επίσημες υποχρεώσεις του στην Super League απέναντι στον Παναθηναϊκό! Στο ματς που ολοκλήρωσε την αυλαία του Νοτίου Ομίλου οι «ερυθρόλευκοι» συνέτριψαν με 1-4 τους «πράσινους» στην Λεωφόρο στο ματς που σφράγισε την παρουσία τους στην κατηγορία και να χαρίζει ένα σπουδαίο «διπλό» γοήτρου στους νικητές.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε την αναμέτρηση ο Ολυμπιακός Β’ αφού ευτύχησε να προηγηθεί πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό. Από εκτέλεση πλαγίου προς τα πίσω, του Μαρτίνη προς τον Καρακασίδη, ο Μπα μπήκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα, για το 0-1! Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε προσωρινά στο 30’΄με πανομοιότυπο τρόπο, Ο Τανούλης έκανε λάθος γύρισμα στον Μπότη, με τον Καλοσκάμη που… καραδοκούσε να πετυχαίνει το 1-1.
Ο Ολυμπιακός Β’ πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 50’ όταν από εκτέλεση κόνερ του Ιμπαγάσα, ο Αλγκασίμ Μπα με κεφαλιά έγραψε το 1-2.

Μάλιστα, δύο λεπτά μετά, ξανά ο Μπα έκλεψε την μπάλα μετά το λάθος του Καραμπά, πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Σαπουντζή και εκείνος με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Καρακασίδη, πετυχαίνοντας το 1-3… Ενώ από μια ακόμα κακή αμυντική λειτουργία των παικτών του Παναθηναϊκού Β, ο Μπα έφυγε στην κόντρα, ανατράπηκε από τον Καρακασίδη στο 73’ και δύο λεπτά αργότερα, με την εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι έκανε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό 1-4!