ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Άτυχοι οι Παίδες του Ολυμπιακού

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ15 του Ολυμπιακού. Καθώς στο ματς με την ΑΕΚ, στο γήπεδο του Γαλατσίου, οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν 1-0. Ειδικότερα, δέχθηκαν γκολ με κόντρα σε σώμα αμυντικού. Επιπλέον, έχασαν πολλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Τρικαλιώτη στο 73′. Άτυχοι οι Παίδες του Ολυμπιακού.

Η ομάδα Κ15 του Ολυμπιακού ήταν άτυχη

Οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» είχαν το πάνω χέρι στο ματς. Διότι από το ξεκίνημα του ματς πίεσαν και είχαν πολλές ευκαιρίες. Ωστόσο τους έλειψε η αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια, μαζί με την ατυχία. Ειδικότερα, ο Μιχαηλίδης αστόχησε από πλεονεκτική θέση στο 7′. Επίσης, στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Παπαδημητρίου σούταρε από μεγάλη απόσταση. Όμως η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Χριστοδουλόπουλου, για το 1-0 της ΑΕΚ.

Εξάλλου, το σκηνικό ήταν ανάλογο και στο δεύτερο μέρος. Δηλαδή, ο Ολυμπιακός πίεσε και έχασε πολλές ευκαιρίες. Πιο συγκεκριμένα, με τον Κάπελα, με τον Μιχαηλίδη και με τον Μουγγό. Αλλά αποκορύφωμα ήταν η φάση στο 73′. Μιας και στο φάουλ του Τρικαλιώτη, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Μωυσίδη. Άτυχοι οι Παίδες του Ολυμπιακού.

ΑΕΚ Κ15 (Φ. Παπαπαναγής): Μωυσίδης, Λιγάτος, Γεωργίου (Σαββίδης) Δελαπόρτας, Στούμπος, Μαρτόπουλος, Μάνος, Λάμπρου (Στεφανίδης) Παπαδημητρίου (Νίτσος) Φασφαλής (Αγκαλίου) Τσουραμάνης (Μανώλης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ15 (Τ. Πάντος): Χριστοδουλόπουλος, Σιώζος, Βριώνης (Μπάντης), Μπάνος, Νουχάι, Λάνα, Κάπελας, Κότσαλος (Μουγγός), Τρικαλιώτης, Καμάς (Ξανθόπουλος), Μιχαηλίδης.