ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ασταμάτητες οι Νέες-Γυναίκες του Ολυμπιακού

Εξαιρετική παρουσία για τις Νέες-Γυναίκες του Ολυμπιακού στα ματς του α’ ομίλου, στην τελική φάση του αντίστοιχου πρωταθλήματος. Οι «ερυθρόλευκες» του Στέλιου Τοροσιάδη πέτυχαν 4 νίκες σε ισάριθμα ματς και κατέκτησαν την πρώτη θέση στα ματς που έγινε στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας. Ασταμάτητες οι Νέες-Γυναίκες του Ολυμπιακού.

Πρωτιά για τις Νέες-Γυναίκες και τώρα ΠΑΟΚ

Οι κοπέλες του Στέργιου Τοροσιάδη έκαναν το 4/4. Κυριάρχησαν σε όλα τα ματς. Αρχικά νίκησαν τον Εθνικό, μετά τη Γλυφάδα και μέσα σε μια ημέρα, τόσο την ΝΕ Πατρών όσο και τη Βουλιαγμένη. Έτσι τερμάτισαν πρώτες και θα αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ στον ημιτελικό που θα γίνει την Κυριακή 1η Μαΐου, στις 09:00. Στον άλλο ημιτελικό θα αναμετρηθούν ο ΝΟ Βουλιαγμένης με την ΑΕΚ. Με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος για το απόγευμα της Κυριακής.

Τα αποτελέσματα στον α’ όμιλο

• Πέμπτη 28/4, Εθνικός – Ολυμπιακός 8-10
  • Παρασκευή 29/4, Γλυφάδα – Ολυμπιακός 6-10
  • Σάββατο 30/4, Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών 24-5
  • Σάββατο 30/4, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 12-9

Νίκησε τον ΝΟΒ στο ντέρμπι της πρωτιάς

Το βράδυ του Σαββάτου, ο Ολυμπιακός κοντραρίστηκε με τη Βουλιαγμένη για την πρώτη θέση στον α’ όμιλο. Ο ΝΟΒ προηγήθηκε 2-0, αλλά ο Ολυμπιακός αντέδρασε σωστά και ισοφάρισε σε 2-2. Η Βουλιαγμένη πέρασε μπροστά με 3-2, αλλά με σερί 4-0 μέσα σε τρία λεπτά οι «ερυθρόλευκες» αντέδρασαν και βρέθηκαν στο 6-3, για να τελειώσει το ημίχρονο 6-4.

Η Κωνσταντοπούλου απέκρουσε πέναλτι στο 2:04 για το τέλος του τρίτου οκταλέπτου διατηρώντας το 7-5, ενώ σταμάτησε και την Σάντα σε τετ-α-τετ. Η παίκτρια του ΝΟΒ αποβλήθηκε, με τον Ολυμπιακό να σκοράρει στον παίκτη παραπάνω για το 8-5. Με σωστή διαχείριση και καλές επιλογές στην επίθεση, ο Ολυμπιακός κράτησε αυτό το +3 και πήρε τη νίκη με 12-9, μαζί με την πρώτη θέση. Ασταμάτητες οι Νέες-Γυναίκες του Ολυμπιακού.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Στέργιος Τοροσιάδης) Κωνσταντοπούλου, Μαργαρίτη, Τζωρτζακάκη, Σιούτη, Τριχά, Χαλδαίου, Τορνάρου, Δρακωτου, Α. Χριστοδούλου, Θεοφανοπούλου, Υφαντή, Λύγουρα, Κωτσάκη, Φλωράτου, Αικ. Χριστοδούλου.