ΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Άνετο πέρασμα από την Κρήτη

1560002Νικηφόρα συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα πόλο γυναικών του Ολυμπιακού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 πόλο γυναικών, μετά την μεγάλη νίκη του επι της Βουλιαγμένης την περασμένη εβδομάδα, πέρασε και απο την Κρήτη με άνετη νίκη επι του ΝΟ Ρεθύμνου με 19-6.

Οι ερυθρόλευκες παρουσιάστηκαν αποφασισμένες να τελειώσουν τον αγώνα απο νωρίς και με ηγέτιδα στην επίθεση την Αλεξάνδρα Ασημάκη, που τελείωσε τον αγώνα έχοντας σημειώσει 9 τέρματα, βρέθηκαν στο ημίχρονο να προηγούνται με 4-11.  Στην 3η και 4η περίοδο ο Ολυμπιακός πρόσεξε περισσότερο στην άμυνα δεχόμενος μόνο 2 τέρματα στην 4η και κανένα στην 3η καταφέρνοντας έτσι, να φτάσει στην 3η συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη του στο πρωτάθλημα.