ΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ανατροπές στον όμιλο πρωτοπόρος η Γιουγκ

Με αρκετές εκπλήξεις συνεχίστηκε το ChampionsLeague  στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.  Την μοναξιά της κορυφής του Β΄ ομίλου απολαμβάνει πλέον η Γιουγκ του Αλέξανδρου Παπαναστασίου.  Οι Κροάτες  αν και δεν ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση  απέναντι στην παντοδύναμη όπως αποδεικνύεται Βερόνα στην δεύτερη περίοδο  έτρεξαν ένα σερί και ουσιαστικά πήραν τα ηνία της αναμέτρησης.  Οι Ιταλοί συνέχισαν να παλεύουν και θα μπορούσαν να είχαν πάρει και τον βαθμό της ισοπαλίας όμως ένα εκπληκτικό τέρμα του Φάτοβιτς δευτερόλεπτα πριν το φινάλε γκρέμισε τα όνειρα τους.

Ύστερα από ένα εκπληκτικό παιχνίδι με πολλές ανατροπές, Σπαντάου και Σόλνοκ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 9-9. Στην τελευταία από αυτές το 8-6 έγινε 8-9, αλλά ο Γκιλέν ισοφάρισε περίπου 4 λεπτά πριν από το τέλος.

Τέλος η Γιατράν που δείχνει ικανή να παλέψει για την πρόκριση μέχρι και την τελευταία στιγμή επικράτησε με 15-10 του Ανόβερο.