Φέρτε του την Λοκομοτίβ Μπακού!

Έμαθε την αντίπαλό του ο Ολυμπιακός στην φάση των 16 του Τσάλεντζ Καπ στο βόλεϊ κι αυτή θα είναι η Λοκομοτίβ Μπακού στις προσπάθειες των ερυθρολεύκων για τον δρόμο προς τους 8.

Οι Αζέροι νίκησαν 3-0 σετ (25-13, 25-20, 25-13) τη Φόντε Αζόρες μέσα στην Πορτογαλία και, όπως ακριβώς συνέβη και στον Ολυμπιακό, όλα κρίθηκαν στο “χρυσό” σετ, μετά την ήττα τους 3-1 σετ στην πρώτη αναμέτρηση στο Αζερμπαϊτζάν.

Ο πρώτος αγώνας με τη Λοκομοτίβ θα διεξαχθεί στο “Μελίνα Μερκούρη” στο διάστημα 16-18 Ιανουαρίου και η ρεβάνς στο Μπακού από 30/1 μέχρι 1/2 του 2018.

Στην περίπτωση που οι «ερυθρόλευκοι» προκριθούν, θα αντιμετωπίσουν τη νικήτρια του ζευγαριού μεταξύ της Μένεν από το Βέλγιο και της Παρνού από την Εσθονία