Σπάει όλα τα ρεκόρ (video)

Οι «ερυθρόλευκες» πανηγύρισαν  την 109η σερί νίκη τους καθώς επικράτησαν του Σπόρτινγκ με 89-53 στο κλειστό της Γλυφάδας.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και από το πρώτο δεκάλεπτο οι ερυθρόλευκες οδηγούσαν το ματς με 27-18 με την Αγγελική Νικολόπουλου να σκοράρει 12 πόντους. Το δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ολυμπιακού άνοιξε και άλλο την ψαλίδα του σκορ και έφτασε την διαφορά στους είκοσι πόντους 53-33 περνώντας σειρά Σταμολάμπρου και Σπυριδοπούλου με 8 και έξι πόντους αντίστοιχα. ΝΑ σημειώσουμε ότι οι ερυθρόλευκες είναι εύστοχες στα τρίποντα με αντιστοιχία 9/15.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το σκηνικό δεν άλλαξε οι ερυθρόλευκες με άμυνα για σεμινάριο και πολυφωνία στην επίθεση έτρεξαν ένα επί μέρους 17-6 και έχουν εκτοξεύσει τη διαφορά στους 31 με το 70-39 να έρχεται απόλυτα φυσιολογικά
Στο τελευταίο το σκηνικό δεν άλλαξε με τον Θρύλο να φτάνει εύκολα στην νίκη.