ΔΙΑΦΟΡΑΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Σαρώνει τα χρυσά ο Χρήστου!

Το τρίτο του χρυσό κατέκτησε το απόγευμα της Κυριακής ο Απόστολος Χρήστου στο Golden Tour της Μασσαλίας και πάλι σε αγώνισμα του υπτίου, στα 200μ. με χρόνο 2:00.74.

Τις εκπληκτικές του επιδόσεις συνεχίζει ακάθεκτος ο Απόστολος Χρήστου στο Golden Tour της Μασσαλίας.

Ο πρωταθλητής της κολύμβησης του Ολυμπιακού πρόσθεσε ακόμη μία τεράστια επιτυχία στο παλμαρέ του, αφού το απόγευμα της Κυριακής του Πάσχα (8/4) κατέκτησε το τρίτο χρυσό μετάλλιο στα 200 μ. Ύπτιο με χρόνο 2:00:74

Δεύτερος ο Γάλλος Μπεντέλ Πωλ με 2:01.34 και τρίτος ο Γάλλος Μπρεφουελ Σιμόν με 2:01.63

Ο Απόστολος Χρήστου σήμερα το πρωί κολύμπησε τα 200μ. στο ύπτιο σε 2:03.82 και πέρασε στον τελικό τρίτος σε επίδοση πίσω από τον Γιόχαν Εντογιέ Μπρουάρ (2:01.81) και τον Πολ Γκάμπριελ Μπεντέλ (2:02.98).

Μετάλλιο κατέκτησε και ο Ρωμανός Αλυφαντής ο οποίος στον τελικό των 100μ. πρόσθιο τερμάτισε δεύτερος με χρόνο 1:01.96. Ο 32χρονος αθλητής του Ολυμπιακού είχε βρεθεί μια ανάσα μακριά από το βάθρο και στα 50μ πρόσθιο, όπου κατέλαβε την 4η θέση με χρόνο 28.48. Στον προκριματικό κολύμπησε την απόσταση σε 28.44, έχοντας την τρίτη καλύτερη επίδοση.

Τέλος, η Μάρθα Μάτσα, στα 50μ πεταλούδα, ήταν 7η κάνοντας 28.05, ενώ στον προκριματικό η αθλήτρια του Ολυμπιακού είχε κάνει 28.11 και στα 100μ ελεύθερο ήταν τρίτη στον τελικό Β κολυμπώντας την απόσταση σε 57.44.