ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧΑΝΤΜΠΟΛ

“Καίει” άσχημα το φύλλο αγώνα την ΑΕΚ

Στον αθλητικό δικαστή αναμένεται να οδηγηθεί σίγουρα η ΑΕΚ μετά τα όσα συνέβησαν στο ματς με τον Ολυμπιακό. Και φυσικά όλα αυτά τα αίσχη που συνέβησαν αναφέρθηκαν στο φύλλο αγώνα από τους διαιτητές Πατιό και Τσιάνα

Συγκεκριμένα:

«Στο 10:18 ο αγώνας διακόπηκε διότι φίλαθλοι της ΑΕΚ έριξαν νερό στον αγωνιστικό χώρο

Στο 23’ ο αγώνας διακόπηκε διότι φίλαθλοι της ΑΕΚ έβριζαν τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού Κώστα Τσιλιμπάρη με τη φράση είναι «Πουτ@ν@ του Τσιλιμπάρη η μ@ν@».

Καθ’ όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου φίλαθλοι της ΑΕΚ έφτυναν τον παίκτη του Ολυμπιακού Δημήτρη Τζηρά.

Στο 55:01 ο αγώνας διακόπηκε προσωρινά για να γίνουν συστάσεις σε κάποια άτομα- υπευθύνους ασφαλείας της ΑΕΚ οι οποίοι εμπόδιζαν την κίνηση του διαιτητή τέρματος

Στο ίδιο λεπτό φίλαθλοι της ΑΕΚ που βρισκόντουσαν πίσω από το τέρμα του Ολυμπιακού πέταξαν χαρτονομίσματα προς τον διαιτητή Τσιάνα

Κατά την διάρκεια της διακοπής αυτής εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο διαμαρτυρόμενος ο κ. Παπαχαρτοφύλης, ο οποίος δεν είχε δηλωθεί στο φύλλο αγώνα».