Θυμισε “Γκεο” ο Κουτρης

«Συστημένη» ήταν η σέντρα του νεοαποκτηθέντα μπακ του Ολυμπιακού στη φάση που προήλθε το 2-1 του Κώστα Φορτούνη, θυμίζοντας έντονα τον φοβερό και τρομερό «Geo».

Τις εκπληκτικές του εμφανίσεις με τη φανέλα του Ολυμπιακού συνεχίζει απτόητος ο Λεονάρντο Κούτρης.

Ο νεοφερμένος αριστεροπόδαρος μπακ αποδεικνύει διαρκώς ότι διαθέτει όλο το «πακέτο» να ηγηθεί στην αριστερή πτέρυγα των πρωταθλητών Ελλάδας, προκαλώντας τα ευμενή σχόλια όλων στο «ερυθρόλευκο» στρατόπεδο.

Μάλιστα, στον αποψινό επαναληπτικό με την Παρτιζάν στο «Γ. Καραϊσκάκης» πρόσθεσε ακόμη έναν κρίκο στην αλυσίδα των εξαιρετικών του εμφανίσεων με τα «ερυθρόλευκα», έχοντας απολογισμό μία εκπληκτική ασίστ στη φάση του 51ου λεπτού, όταν ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στο σκορ με 2-1 και ουσιασιτκά «καθάρισε» την υπόθεση πρόκριση.

Με σέντρα «διαβήτη» στο 51ο λεπτό, ο Κούτρης έδωσε γκολ «πάρε – βάλε» στον προωθημένο Κώστα Φορτούνη, θυμίζοντας έντονα τον φοβερό και τρομερό Γρηγόρη Γεωργάτο, πριν ο Θεσσαλός διεθνής μέσο σκοράρει με όμορφη κεφαλιά έξυπνα τοποθετημένος στο πρώτο δοκάρι