ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧΑΝΤΜΠΟΛΧωρίς κατηγορία

Απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής

Κάνοντας επίδειξη δύναμης ο Ολυμπιακός διέλυσε την ΧΑΝθ στην Θεσσαλονίκη με 42-20 και άφησε πίσω της τον άδικο αποκλεισμό από την Ευρώπη. Πλέον οι ερυθρόλευκοι σε συνδυασμό με την ισοπαλία της ΑΕΚ στο Αργος απέναντι στον Διομήδη απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής της Handball premier

Η ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα ξέφυγε στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα (3-10). Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός έτρεχε στην επίθεση και… άνοιγε συνεχώς τη διαφορά με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με σκορ 11-24.

Πρώτος σκόρερ για τη ΧΑΝΘ ήταν ο Σαρηγιαννίδης με 5 γκολ ενώ για τον Ολυμπιακό ο Κοντής με 7 γκολ.

ΧΑΝΘ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20-42

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 3-10, 4-14, 5-17, 8-20, 11-24 (ημχ) 13-29, 14-32, 16-36, 19-36, 20-40, 20-42

ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας 2, Τσιρογιάννης 2, Σαρηγιαννίδης 5, Τσαγκαράκης 1, Τζινεβης, Κεσίδης, Στίγγας 1, Τσαμήτρος, Βαρδακας 3, Αγαθονίκος 2, Παπαβασίλης 4, Μηλόπουλος, Κύρτσιος, Μουρατίδης, Αρβανιτίδης, Γιαννακόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Κρητικός 5, Τζηράς 4, Καραμπουρνιώτης 3, Λέμος 3, Ρέινα 1, Ασβεστάς 2, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 5, Μπούμπαλο 3, Κόντης 7, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 4, Δεληχρήστος 2, Τσίλης 3.