ΔΙΑΦΟΡΑΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

«Χάλκινος» ο Χρήστου

Την τρίτη θέση του βάθρου κατέλαβε ο αθλητής του Ολυμπιακού σρτα 50 μέτρα ύπτιο στο ανοικτού πρωταθλήματος κολύμβησης που διεξέγεται στο Παρίσι.

Τελειωμό φαίνεται να μην έχουν οι διακρίσεις για τον Απόστολο Χρήστου!

Ο σπουδαίος αθλητής του Ολυμπιακού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κούρσα των 50 μέτρων στο ύπτιο στο πλαίσιο του πρωταθλήματος κολύμβησης που διεξάγεται στο Παρίσι.

Ο κολυμβητής του Θρύλου, σταμάτησε το χρονόμετρο στο 25.34, επίδοση ιδιαίτερη κι αξιοσημείωτη, ενώ στα πρωινά προκριματικά είχε σημειώσει επίδοση 25.60. Την πρώτη θέση στο αγώνισμα πήρε ο Γάλλος ΚαμίλΛακούρτ με 24.85, ενώ δεύτερος ήταν ο Βραζιλιάνος Γκιχιέρμε Γκουίντο.

Αξίζει να τονιστεί ότι το συγκεκριμένο μετάλλιο ήταν το δεύτερο για τον Έλληαν κολυμβητή, έπειτα από το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε την Κυρικαή (2/7) 100μ. ύπτιο.

Το πρωϊ της Δευτέρας, ο Χρήστου στα προκριματικά των 50μ. ελεύθερο έπιασε επίδοση 22.85 σημείωσε τον 12ο χρόνο.