ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ο Ολυμπιακός διέλυσε την ΑΕΚ

Επίδειξη δύναμης από την ομάδα των εφήβων του Ολυμπιακού που διέλυσε εκτός έδρας με 37-33 την ΑΕΚ στην αίθουσα Γ. Κασιμάτης του ΟΑΚΑ.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό οι ερυθρόλευκοι  είχαν το έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης με διακυμάνσεις στο σκορ όμως στο τέλος έδειξε ποιος είναι το μεγάλο αφεντικό και πανηγύρισε την νίκη

Αγωνιστικά μετά το πρώτο πεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά που άγγιξε τα 7 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ στην ανάπαυλα να διαμορφώνεται σε 12-19. Η ΑΕΚ όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με με εξαιρετική άμυνα κάνοντας ενα επι μέρους 20-12 κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ με 32-31 στο 54′. Στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Ολυμπιακός πίεσε και κατάφερε να περάσει εκ νεου μπροστά, για να φτάσει τελικά στη νίκη με σκορ 33-37.

ΑΕΚ – ΟΣΦΠ 33:37
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-7, 6-10, 8-12, 10-15, 12-19 (ημίχρονο), 15-22, 21-24, 24-27, 28-29, 32-32, 33-37
ΑΕΚ (Γεωργούδης): Παπαδάκης, Μπεκιάρης, Δικαιούλιας 4, Τσάκαλος 14, Ασλής, Σοφιανός, Στάθης 3, Κοτσιώνης 3, Βασιλείου, Κοβάνης 6, Σιγαλός, Καρράς, Πρωτέκδικος, Τσαμποδήμος, Περκάκου, Βεζύρης 3
ΟΣΦΠ (Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Τριανταφυλλάκης, Μαραμαθάς 2, Τερλένσκι, Τραπεζάρης, Λιάπης 2, Χατζηζαφειρίου, Μάνθος 2, Σιδηρόπουλος, Ζαφειράκης, Καραμπουρνιώτης, Δεληχρήστος 13, Παππάς 1, Τσανίνος 5, Λόλας 9
Διαιτητές: Κινατζίδης, Φωτακίδης, Δίλεπτα: 4/3, Πέναλτι: 3/1, 4/2