ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Μάγκικη νίκη για την Κ-15 του Θρύλου!

Παρά το γεγονός ότι η Κ-15 του Ολυμπιακού αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της ΑΕΚ.

Εικόνα και χαρακτήρ απολύ μεγάλου συνόλου έδειξε η Κ-15 του Ολυμπιακού με την εκτός έδρας νίκη της επί της ΑΕΚ με 2-0
Η νίκη των πιτσιρικάδων του Νίκου Τοπολιάτη αποκτά μεγαλύτερη αξία, εάν ληφθεί υπόψη το γεγονός ότι για ένα ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι υποχρεώθηκαν να συνεχίσουν το παιχνίδι με αριθμητικό μειονέκτημα, λόγω αποβολής του Χρήστου στο 40′.

Οι ερυθρόλευκοι, όμως έδειξαν χαρακτήρα, αλλά και τρομερή προσήλωση, φτάνοντας στη σπουδαία νίκη
Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε ο Ολυμπιακός το παιχνίδι, αφού μόλις στο 4’ άνοιξε το σκορ με σουτ του Κουτσογούλα
Στο 40’+2 (σ.σ.: στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, καθώς η διάρκεια των ματς στα Κ15 είναι 80 λεπτά, με δύο ημίχρονα των 40 λεπτών, αντίστοιχα) ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες καθώς ο Χρήστου μέσα σε δέκα λεπτά αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες.
Οι ερυθρόλευκοι ζευγάρωσαν τα τέρματά τους στο 57, όταν ο Πάνος βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και με ψηλοκρεμαστό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-2
ΑΕΚ Κ15: Νατσίδης, Καστανιώτης, Χατζημάρκος (29′ Γ. Παπαδόπουλος), Αντωνόπουλος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης, Κυρσανίδης, Τσιρής, Παπαθανασίου, Κοντός, Κεσίδης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ15: Σινά, Κατηφόρης, Μόσχος, Ρέτσος, Γιαλεδάκης, Χρήστου, Σταυρόπουλος, Φλώκος, Πάνος, Κουτσογούλας, Ποιμενίδης