ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

«Αεράτοι» Νέοι πέρασαν από τη Λάρισα

Εξαιρετική η Κ-19 του Ολυμπιακού υπέταξε με 2-0 την Λάρισα στο Αλκαζάρ

Τον δικό τους νόμο … επέβαλαν οι Νέοι του Ολυμπιακού θριαμβεύοντας στο Αλκαζάρ της Λάρισας με 2-0.
Οι «ερυθρόλευκοι» παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο έφτασαν άνετα στο νικηφόρο αποτέλεσμα , καθώς με δύο γκολ μέσα στο πρώτο 20λεπτο, έβαλαν από νωρίς τις βάσεις για να κατακτήσουν τους τρεις βαθμούς.

Ο Θρύλος μπήκε με φουλ επιθετικές βλέψεις στο ματς κι ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 10’ με ωραία ενέργεια του Μαρίνου.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Ρικάρντο Πέρες ζευγάρωσαν τα τέρματα τους στο 19’ με όμορφη προσπάθεια του Φέκκα, ενώ στη συνέχεια θα μπορούσανε να είχαν δώσει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις στην νίκη τους χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες

Λάρισα Κ19: Μισυρλής, Μπουζούκης, Μαλάκος, Τάρτας, Φουρκιώτης, Καμπέρης, Δακτυλάς, Μιλτιάδης, Κοτσιανούλης, Τσουμάνης, Ζιάκας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Στουρνάρας, Ντουμάνης, Πέιος (44′ Μποσκουΐδης), Γκοτζαμανίδης, Κεραμιδάς, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Φέκκας (80′ Γλυνός), Τσερκώνης (61′ Μπουλάρι), Βοΐλης.