ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βαριά ήττα για τους Νέους

Τη συντριβή από την Μπάγερν Μονάχου με 6-0 γνώρισε η Κ-19 του Ολυμπιακού, η οποία κατέρρευσε στο τέλος

Σε βαριά ήττα με 6-0 από την Μπάγερν στο Μόναχο υποχρεώθηκε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του Youth League.
Οι «ερυθρόλευκοι» οι οποίοι αγωνίστηκαν από το 47ο λεπτό με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Μπέλιτς, κατέρρευσαν στα τελευτάια λεπτά , με άμεση συνέπεια να δεχθούν τέσσερα γκολ μέσα σ ε9 λεπτά και το σκορ να πάρει αστρονομικές διαστάσεις υπέρ των Βαυαρών.
Η Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 43’ με τον Τίλμαν.
Καταλυτική στην εξέλιξη του αγώνα αποδείχθηκε η αποβολή του Μπέλιτς στο 47’, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο 2-0 στο αμέσως επόμενο λεπ΄το (48’) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η κατάρρευση ήρθε στο φινάλε, όπου το σκορ ξέφυγε και το παιχνίδι τελείωσε στο 6-0. Ο Μπατίστα Μέιερ ξανά με πέναλτι στο 72’, ο Γιόχανσον στο 77’ και στο 78’ και ο Τίλμαν στο 81’ σημείωσαν τα άλλα τέρματα της γερμανικής ομάδας.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Σνέλερ, Κελ (82’ Μιχαλίεβιτς), Άρεϊ-Εμπί, Ντάνιλιουκ, Στίλερ, Ρέιν (46’ Γιόχανσον), Τίλμαν (82’ Χάλμπιχ), Γκέντερ (62’ Κούνι), Βάιντνερ, Μπουθ (46’ Μοσάντλ), Μπατίστα Μέιερ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Τσέλιος (65’ Αρσενίδης), Βοΐλης (79’ Μπουλάρι), Μαρτίνης (79’ Κατσαβάκης), Μπέλιτς, Φέκκας (51’ Τσάβος), Νεοφυτίδης, Νικόλης (46’ Κεραμίδας).